W komunikacie dodano, że decyzje dotyczące władz mediów są legalne do czasu wydania ewentualnego wyroku. „Tylko prawomocny wyrok sądu mógłby to podważyć” – poinformowano. Jak dodano ważność uchwał oznacza, że „nowe rady nadzorcze działają w pełni legalnie”.
W informacji odniesiono się również do komunikatu wydanego przez powołanego przez prezesa TVP powołanego na to stanowisko przez Radę Mediów Narodowych Michała Adamczyka. Po środowym oddaleniu przez Sąd Rejestrowy wniosku o wpis zmiany danych w Krajowym Rejestrze Sądowym dotyczących TVP Adamczyk oświadczył, że „oznacza to, że uzurpatorski zarząd oraz rada nadzorcza po 20 grudnia 2023 roku działały w spółce nielegalnie”. „Wyłączenie sygnałów telewizyjnych oraz stron internetowych TVP nastąpiło bez jakiejkolwiek podstawy prawnej i wygenerowało potężną szkodę w majątku spółki” – dodał prezes nominowany przez RMN.
„Komunikaty odwołanych organów Spółek o wadliwości działania którejkolwiek z nowych rad nadzorczych nie mają podstaw prawnych i intencjonalnie wprowadzają w błąd” – poinformowało MKiDN.(PAP)
Autor: Michał Szukała
mmi/