Tour de Pologne. Holender Thymen Arensman wygrał na Wierchu Rusińskim, żółtą koszulkę lidera zdobył Brytyjczyk Ethan Hayter

2022-08-04 17:20 aktualizacja: 2022-08-04, 17:20
Holender Thymen Arensman z ekipy DSM wygrał na Wierchu Rusińskim. Fot. Wikipedia
Holender Thymen Arensman z ekipy DSM wygrał na Wierchu Rusińskim szósty etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne, jazdę indywidualną na czas. Żółtą koszulkę lidera zdobył Brytyjczyk Ethan Hayter (Ineos Grenadiers).

Na 11-kilometrowej trasie Arensman wyprzedził o siedem sekund innego zawodnika „Grenadierów” Amerykanina Magnusa Sheffielda. Jedną sekundę więcej stracił Hayter.

Dotychczasowy lider, Kolumbijczyk Sergio Higuita (Bora-hansgrohe) zajął 16. miejsce ze stratą 50 sekund.

Najlepszy z Polaków, startujący w barwach reprezentacji Jakub Kaczmarek uzyskał 34. wynik.

W przeddzień zakończenia wyścigu Hayter wyprzedza o 11 sekund Arensmana oraz o 18 Hiszpana Pello Bilbao (Bahrain Victorious).

Kaczmarek jest sklasyfikowany na 28. pozycji ze stratą minuty i 38 sekund. (PAP)