Halowe Mistrzostwa Europy. Trzech Polaków w półfinale w biegu na 60 metrów przez płotki

2023-03-04 10:45 aktualizacja: 2023-03-04, 18:14
Krzysztof Kiljan w Stambule, Fot. PAP/Adam Warżawa
Krzysztof Kiljan, Jakub Szymański i Weronika Nagięć awansowali do półfinału biegu na 60 m przez płotki podczas lekkoatletycznych halowych mistrzostw Europy w Stambule. Damian Czykier odpadł w eliminacjach.

Szymański wynikiem 7,65 zajął drugie miejsce w drugim biegu eliminacyjnym. Kiljan czasem 7,67 był drugi w trzeciej serii, natomiast Czykier uzyskał 7,95 i zajął siódme miejsce w czwartym biegu.

Ostatecznie w kwalifikacjach Szymański był czwarty, Kiljan piąty, a Czykier 27. Najszybszy okazał się Jason Joseph ze Szwajcarii - 7,61.

Nagięć była czwarta w drugiej serii i w eliminacjach została sklasyfikowana na 13. pozycji wynikiem 8,09. Najlepsza z rezultatem 7,88 była Holenderka Nadine Visser, która dwa i cztery lata temu wygrała halowe ME w Toruniu i Glasgow.

Do półfinału awansowało 16 zawodniczek i zawodników: po trzech najszybszych z czterech serii i czterech pozostałych z najlepszymi czasami.

Półfinały biegu na 60 m ppł odbędą się w niedzielnej sesji porannej.(PAP)