O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Był poszukiwany listem gończym. Został zatrzymany podczas rutynowej kontroli drogowej

38-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym do odbycia kary czterech lat więzienia za napad z użyciem noża na jubilera w Niepołomicach zatrzymali policjanci z Komendy Powiatowej w Krakowie podczas kontroli drogowej.

Kontrola drogowa, Fot. PAP/Artur Reszko
Kontrola drogowa, Fot. PAP/Artur Reszko

Poszukiwanego zatrzymał we wtorek policyjny patrol w Batowicach k. Krakowa – poinformowała w środę oficer prasowa komendy powiatowej policji w Krakowie Justyna Fil.

"W trakcie patrolu funkcjonariusze zauważyli kierującego volkswagenem, który na widok radiowozu gwałtownie skręcił w drogę podporządkowaną. Podejrzane zachowanie kierowcy skłoniło mundurowych do skontrolowania tego kierowcy" – relacjonowała policjantka.

Po zatrzymaniu auta do kontroli okazało się, że kieruje nim 38-letni mieszkaniec powiatu krakowskiego. Sprawdzenie jego personaliów w policyjnej bazie danych wykazało, że mężczyzna ma cofnięte uprawnienia do prowadzenia pojazdów, a ponadto jest poszukiwany listem gończym wydanym przez sąd, celem zatrzymania i osadzenia w zakładzie karnym do odbycia kary czterech lat więzienia.

Sąd skazał go na taki wyrok za napad na jubilera w Niepołomicach w grudniu 2020 r. Sprawca wszedł wtedy do salonu jubilerskiego i udając zainteresowanie zakupem zegarka, zwabił sprzedającą w głąb salonu do drugiego pomieszczenia, gdzie obezwładnił ją, grożąc nożem. W tym czasie jego wspólnik zabrał siedem palet ze złotymi łańcuszkami o wartości około 350 tys. Po wszystkim napastnicy uciekli. Obu zatrzymali krakowscy policjanci trzy miesiące później.

Jak zapowiedziała Fil, 38-latek zostanie przewieziony do zakładu karnego, gdzie spędzi wcześniej zasądzoną karę czterech lat więzienia za napad z użyciem noża. Wkrótce odpowie także za przestępstwo prowadzenia pojazdu mimo cofniętych uprawnień do kierowania, za co grożą nawet dwa lata więzienia.

 

Autor: Rafał Grzyb

sm/

Zobacz także

  • Kontrola policyjna, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Darek Delmanowicz

    44-latka pod wpływem morfiny i kokainy za kierownicą. Wiozła swoją siedmioletnią córkę

  • Do śmiertelnego postrzelenia funkcjonariusza policji doszło podczas kontroli drogowej. Fot. PAP/EPA/	CARINA JOHANSEN

    Pierwsza od 14 lat śmierć policjanta na służbie w Norwegii

  • Poszukiwania mężczyzny, który wskoczył do Odry podczas ucieczki policji. Fot. PAP/Grzegorz Momot

    Trwają poszukiwania mężczyzny, który wskoczył do Odry podczas ucieczki przed policją

  • Kontrola trzeźwości. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    Rewolucja w przepisach ruchu drogowego. Rząd chce skończyć z łamaniem zakazów prowadzenia i pijanymi na drogach

Serwisy ogólnodostępne PAP