Paryż-Nicea: Michał Kwiatkowski został liderem po 4. etapie z Vichy do Pelussin

2019-03-13 17:43 aktualizacja: 2019-03-13, 18:17
Michał Kwiatkowski (Sky) zajął dziesiąte miejsce na czwartym etapie i został liderem wyścigu kolarskiego Paryż-Nicea. Środowy etap o długości 212 km z Vichy do Pelussin wygrał Duńczyk Magnus Cort Nielsen (Astana).

Nielsen zaatakował na ostatnim kilometrze, uzyskując bezpieczną przewagę nad trzema ostatnimi towarzyszami długiej ucieczki, wśród których był Włoch Alessandro De Marchi z polskiej ekipy CCC.

Licząca ponad 30 kolarzy grupa, z Kwiatkowskim w składzie, straciła do zwycięzcy 48 sekund.

Dotychczasowy lider, holenderski sprinter Dylan Groenewegen (Jumbo-Visma) nie wytrzymał trudów pierwszego pagórkowatego etapu, tracąc na mecie ponad 22 minuty.

W klasyfikacji generalnej Kwiatkowski przesunął się z drugiego na pierwsze miejsce i wyprzedza o pięć sekund Hiszpana Luisa Leona Sancheza (Astana) oraz o dziesięć Belga Philippe'a Gilberta (Deceuninck-Quick-Step). W czwartek Polak będzie miał szansę powiększyć przewagę w jeździe indywidualnej na czas wokół miejscowości Barbentane (25,5 km).

Ośmioetapowy wyścig rangi World Tour zakończy się w niedzielę w Nicei.