Liga niemiecka - wygrana Bayernu po niesamowitym golu Ribery'ego

2016-04-02 21:10 aktualizacja: 2018-10-05, 16:39
epa05240764 Franck Ribery of Munich (R GROUND) scores the 1-0 goal past Frankfurt's goalkeeper Lukas Hradecky during the German Bundesliga soccer match between Bayern Munich and Eintracht Frankfurt in the Allianz Arena in Munich, Germany, 02 April 2016.  EPA/TOBIAS HASE (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION - Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match)
Dostawca: PAP/EPA. PAP/EPA © 2016 / TOBIAS HASE
epa05240764 Franck Ribery of Munich (R GROUND) scores the 1-0 goal past Frankfurt's goalkeeper Lukas Hradecky during the German Bundesliga soccer match between Bayern Munich and Eintracht Frankfurt in the Allianz Arena in Munich, Germany, 02 April 2016. EPA/TOBIAS HASE (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION - Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match) Dostawca: PAP/EPA. PAP/EPA © 2016 / TOBIAS HASE
Piłkarze lidera Bayernu Monachium, z Robertem Lewandowskim grającym do 71. minuty, pokonali u siebie Eintracht Frankfurt 1:0 w 28. kolejce niemieckiej ekstraklasy. Piękną bramkę zdobył Francuz Franck Ribery, który popisał się strzałem "nożycami" z 16 metrów.

Jedyne trafienie z przedostatnim zespołem tabeli Bawarczycy zaliczyli w 20. minucie. Najpierw na bramkę Eintrachtu strzelał z ok. 17-18 metrów rzadko grający ostatnio Mario Goetze, ale jego uderzenie odbił nogą fiński golkiper gości Lukas Hradecky. Piłka poleciała wysoko do góry, wyskoczył do niej stojący na linii pola karnego Ribery i popisał się ekwilibrystycznym strzałem z woleja "nożycami". Tym razem Hradecky był bez szans - piłka wpadła pod poprzeczkę.

Wynik do końca nie uległ już zmianie. W 71. minucie Roberta Lewandowskiego zastąpił Brazylijczyk Douglas Costa.

W drugiej połowie Bawarczycy mogli podwyższyć wynik, ale po strzale Xabiego Alonso z rzutu wolnego piłka trafiła w poprzeczkę, zaś w końcówce spotkania szarżującego na bramkę rywali Thomasa Muellera powstrzymał Hradecky.

Podopieczni Pepa Guardioli, których we wtorek czeka mecz 1/4 finału Ligi Mistrzów z Benficą Lizbona, mają obecnie w tabeli Bundesligi 72 punkty. Wicelider Borussia Dortmund (64), zespół m.in. Łukasza Piszczka, podejmie w sobotę wieczorem Werder Brema.

Coraz bliżej spadku jest Hannover 96 (17 pkt). W sobotę przegrał u siebie z Hamburgerem SV 0:3 i traci już dziesięć punktów do przedostatniego Eintrachtu. Artur Sobiech siedział na ławce rezerwowych gospodarzy.

VfB Stuttgart, z Przemysławem Tytoniem w bramce, zremisował na wyjeździe z SV Darmstadt 2:2. (PAP)