Polska – Japonia 3:2 w meczu turnieju EIHC

2019-11-08 20:56 aktualizacja: 2019-11-08, 20:55
awodnik reprezentacji Polski Dominik Paś (C) i Yuto Osawa (L) z Japonii podczas meczu na międzynarodowym turnieju z cyklu Euro Ice Hockey Challenge. Fot.PAP/Adam Warżawa
Polscy hokeiści wygrali w Gdańsku z Japonią 3:2 (1:1, 2:0, 0:1) w drugim piątkowym meczu turnieju EIHC o Puchar Niepodległości. W inauguracyjnym spotkaniu Włochy wygrały po dogrywce 4:3 z Węgrami.

Polska - Japonia 3:2 (1:1, 2:0, 0:1).

Bramki: 0:1 Keigo Minoshima (16), 1:1 Aron Chmielewski (19), 2:1 Mateusz Bryk (34), Szymon Marzec (36), 3:2 Shogo Nakajima (51).

Kary - Polska - 12, Japonia - 4 minuty.

Drużyna z Azji, obok Serbii, Litwy, Estonii i Ukrainy, będzie na przełomie kwietnia i maja w Katowicach rywalem biało-czerwonych w mistrzostwach świata Dywizji 1B.

Początek spotkania należał do Japończyków. W 16. minucie Ondreja Raszkę, po błędzie Oskara Jaśkiewicza, który wyłożył rywalowi krążek, pokonał obrońca Keigo Minoshima. 74 sekundy przed końcem pierwszej tercji do remisu po indywidualnej akcji doprowadził wychowanek miejscowego Stoczniowca i wybrany najlepszym zawodnikiem tego meczu Aron Chmielewski.

Druga tercja zdecydowanie należała do gospodarzy. W 34. minucie uderzeniem z dystansu obrońca Mateusz Bryk dał Polakom prowadzenie, a 112 sekund później wynik podwyższył reprezentant gdańskiego klubu Szymon Marzec.

W trzeciej tercji goście zdołali zmniejszyć rozmiary porażki. W 51. minucie, kiedy na ławce kar po raz drugi w krótkim odstępie czasu przebywał Dominik Paś, kontaktową bramkę zdobył Shogo Nakajima. Dwie minuty przed końcem Japończycy wycofali bramkarza, ale rezultat nie zmienił się.

W sobotnich spotkaniach Polska zmierzy się o godz. 15 z Włochami, a o 18 Węgry zagrają z Japonią. (PAP)

Autor: Marcin Domański