Nie będzie medalu Polek w K2. Obie dwójki odpadły w półfinale

2024-08-09 12:13 aktualizacja: 2024-08-09, 15:17
Karolina Naja i Anna Puławska, fot. PAP/EPA/ALI HAIDER
Polskie dwójki kajakowe Martyna Klatt, Helena Wiśniewska oraz Karolina Naja i Anna Puławska nie będą walczyć o medale igrzysk olimpijskich w K2 500 m. Klatt z Wiśniewską zajęły szóste miejsce, a druga z osad była siódma w półfinale i obie załogi popłyną w finale B.

Wyścig wygrały Niemki Lena Roehlings, Pauline Jagsch przed Belgijkami Hermien Peters, Lize Broekx, na trzecim miejscu uplasowały się Węgierki Tamara Csipes, Alida Dora Gazso. Do finału A zakwalifikowały się cztery najlepsze osady.

Klatt z Wiśniewską długo utrzymywały się w czele stawki, w połowie dystansu były trzecie, ale potem osłabły. Naja z Puławską od początku wyścigu płynęły z tyłu i na mecie straciły 2,63 sekundy do zwyciężczyń.

Brak polskich osad w finale to spora niespodzianka, bowiem obie dwójki miały spore szanse powalczyć o podium. Klatt z Wiśniewską to wicemistrzynie świata sprzed roku w tej konkurencji, z kolei Naja i Puławska to wicemistrzynie olimpijskie z Tokio.

Naja, która po raz czwarty startuje na igrzyskach, nie powiększy swojego dorobku medalowego - dotychczas czterokrotnie stawała na podium.(PAP)