Ostatni ćwierćfinał Euro. Zwycięska Holandia

2024-07-06 21:03 aktualizacja: 2024-07-07, 11:00
Piłkarze Holandii: Nathan Ake i Wout Weghorst. Fot. PAP/ABEDIN TAHERKENAREH
Holandia pokonała Turcję 2:1. Wynik spotkania otworzył w 35 minucie Samet Akaydin. Holendrzy odrobili stratę w 70 minucie za sprawą Stefana de Vrija. "Oranje" poszli za ciosem i po 6 minutach od pierwszej bramki objęli prowadzenie. Samobójczą bramkę dla Holandii strzelił Mert Muldur.

W 35. minucie Samet Akaydin zdobył głową bramkę po precyzyjnym dośrodkowaniu 19-letniego Ardy Gulera, którego za to zagranie wycałował trener Vincenzo Montella. W drugiej połowie młody piłkarz Realu Madryt był bliski podwyższenia wyniku, ale jego strzał z rzutu wolnego trafił w słupek.

Holendrzy między 70. a 76. minutą zdobyli dwie bramki. Najpierw trafił głową Stefan de Vrij, a następnie turecki obrońca Mert Muldur, naciskany przez Cody'ego Gakpo, posłał piłkę do własnej siatki.

Turcy rzucili się do ataku, mieli kilka znakomitych okazji, żeby doprowadzić do czwartej dogrywki, lecz zabrakło im skuteczności.

Półfinał Hiszpania - Francja zostanie rozegrany we wtorek w Monachium, natomiast dzień później Holendrzy i Anglicy spotkają się w Dortmundzie.(PAP)