O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Policja w Hamburgu zatrzymała dwoje dzieci, które miały grozić nauczycielce zabawkową bronią

Dwoje dzieci miało grozić bronią nauczycielce w szkole w Hamburgu-Blankenese, co wywołało zakrojoną na szeroką skalę operację policji. Funkcjonariusze zatrzymali podejrzanych, którzy mieli przy sobie zabawkową broń - pisze portal tygodnika "Spiegel".

Niemieckie jednostki specjalne przed szkołą, gdzie uczniowie mieli grozić nauczycielce bronią, fot. PAP/EPA/Blaulicht-News
Niemieckie jednostki specjalne przed szkołą, gdzie uczniowie mieli grozić nauczycielce bronią, fot. PAP/EPA/Blaulicht-News

Rano przedstawiciel szkoły w Blankenese zaalarmował policję, ponieważ dwie osoby miały wejść do klasy i grozić nauczycielce bronią palną. Następnie uciekły w nieznanym kierunku.

Więcej

Siły specjalne policji pod szkołą w Hamburgu Fot. Bodo Marks/PAP/DPA

Siły specjalne policji w szkole w Hamburgu

Niedługo później policja zaczęła odgradzać teren szkoły. Następnie jednostki specjalne policji przeszukały budynek szkoły i sale lekcyjne.

Niezależnie od tego według policji wczesnym popołudniem doszło również do zagrożenia w dzielnicy Bahrenfeld. Cywilni śledczy zatrzymali dwóch 12-latków, 13-latka oraz 14-latka. Okazało się, że 12-latek i 13-latek mogą być również odpowiedzialni za wybryk w Blankenese. Skonfiskowano im zabawkową broń.(PAP)

sma/

Zobacz także

  • Badanie próbek w laboratorium Fot. PAP/EPA/RONALD WITTEK

    Podejrzenie zakażenia wirusem Marburg w Hamburgu

  • Biało-czerwoni po raz piąty w historii i jednocześnie z rzędu wystąpią na Euro.  Fot. PAP/	Leszek Szymański

    ME 2024. Polscy piłkarze wchodzą do gry. Na początek Holandia

  • Polscy kibice w Hamburgu. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Polscy piłkarze przyjechali na stadion w Hamburgu, zapoznawali się z murawą [NASZE WIDEO]

  • Volksparkstadion, arena meczu Polski z Holandią na Euro 2024, fot. PAP/EPA/Hannibal Hanschke

    Na tym stadionie Polacy zagrają z Holandią. To szczęśliwe miejsce dla naszej reprezentacji

Serwisy ogólnodostępne PAP