Premier Morawiecki publikuje spot: jak ma wyglądać bezpieczeństwo Polski według PO?

2023-08-29 19:27 aktualizacja: 2023-08-30, 09:16
Premier Mateusz Morawiecki. fot. PAP
Premier Mateusz Morawiecki. fot. PAP
Jak ma wyglądać bezpieczeństwo Polski według Platformy Obywatelskiej? W referendum powiedzmy im cztery razy "nie" - podkreślił we wtorek premier Mateusz Morawiecki.

"Jak ma wyglądać bezpieczeństwo Polski według Platformy Obywatelskiej? – W referendum powiedzmy im 4 razy NIE" - napisał Morawiecki we wtorek na Twitterze.

Szef rządu do wpisu dołączył krótkie nagranie o bezpieczeństwie według Platformy Obywatelskiej. "Plany obrony Polski były takie, że wpuszczamy przeciwnika na własne terytorium. Warszawa jako miasto frontowe, zrównane z ziemią Suwałki, Białystok, Lublin i Rzeszów" - mówił na początku nagrania lektor.

Następnie jest wypowiedź szefa PO, byłego premiera Donalda Tuska. "Nic nam tak naprawdę nie daje gra potencjałów złożonych z rakiet, tarcz przeciw tym rakietom" - powiedział Tusk.

W dalszej części nagrania jest też wypowiedź ministra obrony narodowej w latach 2007-2011 Bogdana Klicha (PO). "Przed nami jeszcze kolejnych dziewięć garnizonów do zlikwidowania" - podkreśla Klich. W kolejnej wypowiedzi zaznacza, że "minister obrony narodowej wykonuje wszystkie polecenia swojego przełożonego premiera Donalda Tuska".

"Cięcia w polskiej armii, likwidacja jednostek wojskowych - tak Donald Tusk dbał o bezpieczeństwo Polski" - mówi lektor.

Następnie wypowiada się minister obrony narodowej w latach 2011-2015 Tomasz Siemoniak (PO), który mówi, że "musiano wiele jednostek, nie tylko na wschodzie, w całej Polsce połączyć zlikwidować". "To jakby naturalny proces" - dodał Siemoniak.

"Czy oddanie połowy kraju w przypadku rosyjskiej agresji to też naturalny proces? Chcesz im oddać Polskę?" - pyta na koniec lektor.

W referendum 15 października padną cztery pytania. Pierwsze z nich brzmi: "Czy popierasz wyprzedaż majątku państwowego podmiotom zagranicznym, prowadzącą do utraty kontroli Polek i Polaków nad strategicznymi sektorami gospodarki?". Drugie: "Czy popierasz podniesienie wieku emerytalnego, w tym przywrócenie podwyższonego do 67 lat wieku emerytalnego dla kobiet i mężczyzn?". Trzecie: "Czy popierasz likwidację bariery na granicy Rzeczypospolitej Polskiej z Republiką Białorusi?". Czwarte: "Czy popierasz przyjęcie tysięcy nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki, zgodnie z przymusowym mechanizmem relokacji narzucanym przez biurokrację europejską?". (PAP)

autor: Edyta Roś
gn/