O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Tragiczny wypadek w Chodlu. Zginęły trzy aktorki lokalnego teatru

Trzy osoby zginęły w zderzeniu dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w poniedziałek po południu na drodze wojewódzkiej nr 747 w miejscowości Chodel (Lubelskie) – poinformowała straż pożarna. Burmistrz Poniatowej napisał w mediach społecznościowych, że ofiarami są członkinie Poniatowskiego Klubu Seniora, aktorki teatru "Fajna ferajna".

Wypadek w Chodlu Fot. Lubelska Policja
Wypadek w Chodlu Fot. Lubelska Policja

"Dzisiaj po południu otrzymaliśmy informację o tragicznym w skutkach wypadku, w którym śmierć poniosły trzy mieszkanki Poniatowej.
Wspaniałe kobiety całym sercem zaangażowane w życie społeczne i kulturalne naszego miasta. Mające pasję, energię do działania. Członkinie Poniatowskiego Klubu Seniora, wspaniałe aktorki teatru "Fajna ferajna", działające także w naszych lokalnych zespołach wokalnych.
Nie ma słów by wyrazić ból i wypełnić pustkę po tak ogromnej starcie. Łącze się w bólu z rodzinami i składam najszczersze kondolencje. Spoczywajcie w pokoju" - poinformował na Facebooku Burmistrz Poniatowej Paweł Karczmarczyk. 



Rzecznik KP PSP w Opolu Lubelskim st. kpt. Rafał Dobraczyński poinformował PAP, że do zderzenia dwóch samochodów doszło w poniedziałek po godz. 14 na obwodnicy Chodla, która stanowi część DW747.

Więcej

Ciągnik (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Mykola Kalyeniak

12-latek kierował ciągnikiem. Traktor przewrócił się i przygniótł chłopca

Samochodami jechało sześć osób, z czego trzy zginęły.

"Jedna ofiara zmarła na miejscu, dwie podczas próby reanimacji" – powiedział Dobraczyński.

Ustalono wstępnie, że 77-letni kierowca opla astry wyjechał z drogi podporządkowanej i wymusił pierwszeństwo nad kierującym BMW.

"W wyniku wypadku trzy pasażerki z opla siedzące na tylnej kanapie poniosły śmierć na miejscu" - napisano na Facebooku opolskiej policji.

Kierowca opla trafił do szpitala. 23-letni kierowca BMW był trzeźwy.

(PAP)

Autor: Piotr Nowak
gn/mar

Zobacz także

  • Miejsce wypadku. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Warszawa. Samochód wjechał w autobus. Są ranni, w tym dzieci

  • Trasa S8 w Warszawie, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/Tomasz Gzell

    Kolejny wypadek na trasie S8 w ciągu jednego dnia. Zablokowana droga w dwóch miejscach

  • Autokar z turystami wypadł z drogi. Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    Autokar z turystami wypadł z drogi w Makowej na Podkarpaciu [WIDEO]

  • Hiszpańskie służby na miejscu wypadku kolejowego, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/EFE/MARTA PEREZ

    Zderzenie autokarów w Barcelonie. Ponad 50 osób rannych, kilka w stanie krytycznym

Serwisy ogólnodostępne PAP