Turniej WTA w Pradze. Magdalena Fręch awansowała do ćwierćfinału

2024-07-23 15:00 aktualizacja: 2024-07-23, 15:11
Magdalena Fręch, fot. PAP/EPA/ADAM VAUGHAN
Rozstawiona z numerem 6. Magdalena Fręch awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA 250 na ziemnych kortach w Pradze. Polska tenisistka mierzyła się z Czeszką Dominiką Salkovą, która skreczowała przy stanie 6:4, 6:7 (4-7), 2:2. Mecz trwał dwie godziny i 13 minut.

Fręch pewnie wygrała pierwszego seta, a w drugim prowadziła już 4:0. Jednak potem przegrała trzy gemy z rzędu. Czeszka zdołała doprowadzić do tie-breaka, w którym triumfowała 7-4. W trzeciej partii przy stanie 2:2 Salkova poprosiła o przerwę medyczną i nie wróciła już do gry.

Kolejną rywalką Fręch będzie rozstawiona z numerem trzecim Ukrainka Anhelina Kalinina. W 1/4 finału wystąpi też Madga Linette, która wcześniej pokonała reprezentującą Hiszpanię Rebekę Masarovą 6:3, 6:4.