O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Uchwała Konfederacji: potępiamy zachowanie posła Grzegorza Brauna

Klub Poselski Konfederacja potępia zachowanie posła Grzegorza Brauna - głosi przyjęta we wtorek przez klub uchwała. Zachowanie Brauna potępił także jeden ze współprzewodniczniących Konfederacji Sławomir Mentzen.

Współprzewodniczący partii Konfederacja Sławomir Mentzen, fot. PAP/Radek Pietruszka
Współprzewodniczący partii Konfederacja Sławomir Mentzen, fot. PAP/Radek Pietruszka

We wtorek poseł Konfederacji Grzegorz Braun, używając gaśnicy proszkowej, zgasił zapalone w Sejmie świece chanukowe. Potem pojawił się na mównicy sejmowej. Po tym wydarzeniu marszałek Sejmu wykluczył go z obrad i zapowiedział skierowanie przeciwko niemu wniosek do prokuratury o zakłócanie obrządku religijnego. Hołownia ogłosił także, że Prezydium Sejmu ukarało posła Brauna odebraniem połowy uposażenia na 3 miesiące i całości diety na pół roku. Prezydium upoważniło Kancelarię Sejmu do złożenia zawiadomień do prokuratury.

"Uchwała KP Konfederacja z 12 grudnia 2023 r.: Klub Poselski Konfederacja potępia zachowanie posła Grzegorza Brauna" - głosi dokument Konfederacji zamieszczony na platformie X.

Do zachowania Brauna odniósł się także na platformie X współprzewodniczący Konfederacji Sławomir Mentzen. "Potępiam czyn Grzegorza Brauna. W najbliższej przyszłości podejmę dalsze kroki w tej sprawie" - oświadczył.

(PAP)

Autor: Katarzyna Krzykowska

nl/

Zobacz także

  • Europoseł Grzegorz Braun i  prezes partii KORWiN Janusz Korwin-Mikke. Fot. PAP/Rafał Guz

    Konfederacja będzie miała konkurencję? Zaskakujący plan Brauna i Korwin-Mikkego

  • Grzegorz Braun Fot. PAP/Andrzej Jackowski

    Incydent z udziałem Brauna. Zniszczył wystawę poświęconą LGBT+

  • Grzegorz Braun. Fot. PAP/Daniel Gnap

    Braun wykluczony z obrad Parlamentu Europejskiego do jesieni

  • Donald Tusk. Fot. PAP/Radek Pietruszka

    Premier Tusk: jestem w polityce także po to, żeby tacy ludzie jak Mentzen i Braun nie wygrywali

Serwisy ogólnodostępne PAP