O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Zakażenia bakterią Legionella na Podkarpaciu. Zebrał się sztab kryzysowy

Trwa sztab kryzysowy w Rzeszowie zwołany w trybie pilnym w związku z sytuacją dotyczącą zakażeń bakterią Legionella na Podkarpaciu - poinformował w środę późnym wieczorem resort zdrowia.

"Trwa sztab kryzysowy w Rzeszowie zwołany w trybie pilnym w związku z sytuacją dotyczącą zakażeń bakterią Legionella na Podkarpaciu. W naradzie wraz minister zdrowia Katarzyną Sójką oraz wiceministrem zdrowia Marcinem Martyniakiem uczestniczą służby zaangażowane w zwalczanie ogniska" - przekazało MZ.

Dodało, że w spotkaniu uczestniczą także wojewoda podkarpacka Ewa Leniart oraz szef GIS Krzysztof Saczka.

Jak podał w środę szef rzeszowskiego sanepidu Jaromir Ślączka, liczba hospitalizowanych osób w woj. podkarpackim, u których potwierdzono zakażenie bakterią Legionella pneumophila, wzrosła do 71; zmarły cztery osoby.

Więcej

Szpitalny Oddział Ratunkowy/zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Leszek Szymański

Bakteria Legionella pneumophila w Rzeszowie. Nie żyje czwarta zakażona osoba

Trwa dochodzenie epidemiologiczne wszczęte przez sanepid. W poniedziałek będą znane pierwsze wyniki próbek pobranych z miejskich wodociągów.

Według wcześniejszych informacji 10 zakażonych osób przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym (USK) przy ul. Szopena. Trzy przebywają na oddziale intensywnej opieki medycznej, ich stan jest ciężki. Czterech pacjentów jest w klinice nefrologii, a pozostałe osoby są w klinice gastroenterologii, klinice urologii i na onkologii. Stan siedmiu pacjentów z legionellozą w USK się poprawił. (PAP)

mmi/
 

Zobacz także

  • Ziemniaki. Zdj. ilustracyjne. Fot. PAP/ Albert Zawada

    MRiRW: trwa postępowanie wyjaśniające w związku z wykryciem bakterii w polskich ziemniakach

  • Naukowcy odkryli nową bakterię jelitową, potencjalnie przyczyniającą się do rozwoju niektórych chorób zapalnych jelit Fot. PAP/Archiwum Turczyk

    Nieznana dotąd bakteria jelitowa może powodować poważne problemy zdrowotne

  • Zakaz kąpieli -zdjęcie ilustracyjne Fot. PAP/Jerzy Muszyński

    Czerwona flaga w Szczecinie. W kąpielisku wykryto bakterię E.coli

  • Laboratorium. Fot. PAP/EPA/BERND WUESTNECK

    Wielka Brytania. Pierwszy zgon w trwającej epidemii bakterii E. coli

Serwisy ogólnodostępne PAP