Czy najtańszy hosting WWW może być dobry? Na to warto uważać

2022-07-28 15:55 aktualizacja: 2022-07-28, 15:58
Unsplash
Unsplash
Wybór miejsca gdzie hostowana będzie strona jest niezwykle ważny, bo zapewnia prawidłowe jej działanie. Na co zwrócić uwagę, aby wybrać tani, ale jednocześnie szybki i stabilny hosting dla własnego bloga, strony firmowej lub sklepu internetowego?

Czym tak naprawdę jest hosting WWW?

Hosting WWW jest serwerem współdzielonym, co oznacza, że jedna maszyna (serwer) podzielona jest na niewielkie części, które wykorzystywane są przez różnych użytkowników. Taki podział sprawia, że znacznie spada koszt hostingu, ale równocześnie każdy z klientów otrzymuje tylko ułamek pojemności i mocy serwera.

Jak przeczytamy w poradniku Hosting.edu.pl - decydując się na hosting współdzielony, kosztem serwera dedykowanego, musimy zdawać sobie sprawę, że nie sprawdzi się on dla bardzo rozbudowanych stron z ogromnym ruchem. Jeśli jednak dopiero startujemy z naszą witryną lub nie zużywa ona ogromnych zasobów serwera, hosting WWW będzie wygodnym, ekonomicznym i w pełni wydajnym rozwiązaniem. Na jakie ograniczenia warto zwrócić uwagę, wybierając serwer dla swojej strony internetowej?

Ilość stron i baz danych, jakie można uruchomić na danym hostingu

Firmy hostingowe dla serwerów WWW bardzo często narzucają wiele ograniczeń, a jednym z nich jest ilość stron, jaką można uruchomić na danym pakiecie. Czasami parametr ten jest jasno określony w specyfikacji, ale częściej ograniczenie to obejmuje ilość baz danych, jakie można założy. Właściwie wszystkie popularne systemy CMS do prawidłowego działania wymagają bazy danych. Jeśli firma hostingowa wprowadzi ograniczenie tego parametru, będziemy mogli na nim uruchomić tylko jedną stronę, co dla wielu osób może być problematyczne.

Transfer

Transfer to w uproszczeniu ilość danych, jakie można pobrać lub wysłać z wykorzystaniem naszego serwera. Jeśli odpowiednio nie dostosujemy tego parametru do własnych potrzeb, może się okazać, że po kilkunastu dniach nasza strona przestanie działać, bo limit ulegnie wyczerpaniu. Co zrobić w takiej sytuacji? Konieczne będzie dokupienie dodatkowego transferu, za co przyjdzie nam zapłacić. Co więc zrobić, aby narażać się na takie problemy? Warto wybierać hostingi oferujące nielimitowany transfer, a takich ofert na rynku pojawia się coraz więcej.

Ilość miejsca na serwerze

Każda strona zapisana jest w postaci plików zajmujących określoną ilość miejsca na dysku. Wybierając pakiet hostingowy, musimy brać więc pod uwagę ostateczną wielkość witryny. Mało kto w momencie zakładania strony internetowej wie jak duża ostatecznie ona będzie, dlatego początkowo można wybrać niewielki pakiet, a wraz z rozwojem strony rozszerzać go o większą pojemność. Musimy pamiętać, że na ilość zajmowanego miejsca ma wpływ wielkość naszej skrzynki mailowej, ilość grafik, jakie zamierzamy tam wrzucać czy rozmiar bazy danych, która zwiększać będzie się wraz z rozwojem naszej strony.

Dodatki ułatwiające pracę

Spora ilość ofert na rynku wymusza na właścicielach firm hostingowych konkurencję na wielu płaszczyznach. Czasami bardzo trudno ograniczyć cenę, więc wprowadzane są dodatkowe usługi, które mocno ułatwiają pracę i sprawiają, że witryna działa lepiej. Jakie funkcje powinien zapewniać dobry hosting WWW?
•    darmowe i automatyczne wykonywanie kopii bezpieczeństwa,
•    możliwość skorzystania z certyfikatu SSL (Let's encrypt),
•    dyski wykorzystujące technologię SSD,
•    brak limitów dla poczty, baz danych i FTP,
•    dostęp do najnowszych wersji PHP.

Więcej: NajtanszyHosting.pl

Czy dobry hosting WWW musi być drogi?

Bardzo często słyszy się, że stabilny hosting musi być drogi. Jest w tym odrobina prawdy, ale nie można tego twierdzenia traktować jako wyznacznik. Wiele firm hostingowych zapewnia naprawdę solidną jakość serwerów współdzielonych za całkiem niewielkie pieniądze. Pamiętajmy, że niewielka strona internetowa nie wymaga bardzo wydajnego serwera dedykowanego i bardzo często takie podejście jest marnotrawstwem pieniędzy. Zamiast tego warto wybrać porządny hosting WWW, którego cena roczna nie przekroczy 100-300 zł. Jeśli weźmiemy pod uwagę wyżej opisane parametry i dobierzemy je do własnej strony, bez wątpienia będziemy bardzo zadowoleni z ostatecznego efektu.

Więcej: https://jakwybrachosting.pl/tani-hosting

Źródło informacji: najtanszyhosting.pl

Źródło informacji: najtanszyhosting.pl

Uwaga: Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną.

PAP Mediaroom – Materiały partnerskie i zlecone