Dobry początek Kalinskiej, a potem zwrot akcji. Rybakina w ćwierćfinale Wimbledonu

2024-07-08 15:57 aktualizacja: 2024-07-08, 18:33
Elena Rybakina, fot. PAP/EPA/TIM IRELAND
Rozstawiona z numerem czwartym Jelena Rybakina awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego Wimbledonu po kreczu jej rywalki Rosjanki Anny Kalinskiej (nr 17.). Tenisistka z Kazachstanu w 2022 roku triumfowała w Londynie.

Kalinska dobrze zaczęła mecz, już w pierwszym gemie przełamując rywalkę. Od stanu 3:1 nie wygrała jednak żadnego gema. W końcówce pierwszego seta skorzystała z przerwy medycznej, w trakcie której zajmowano się jej prawym ramieniem.

Rosjanka wróciła na kort, ale była cieniem siebie z początku spotkania. Pierwszą partię przegrała 3:6, a w drugiej przy stanie 0:3 zdecydowała się poddać mecz.

Kolejną rywalką Rybakiny, która jest najwyżej rozstawioną zawodniczką pozostającą w turnieju, będzie Ukrainka Jelina Switolina (nr 21.) lub Chinka Xinyu Wang.