O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Gang handlujący nielegalnymi lekami rozbity. Podejrzani usłyszeli zarzuty

Zorganizowana grupa przestępcza prowadziła internetową sprzedaż leków bez wymaganego zezwolenia, w tym również leków podrobionych. Policjanci Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali 9 członków gangu.

Radiowóz (zdjęcie ilustracyjne), fot. PAP/	Darek Delmanowicz
Radiowóz (zdjęcie ilustracyjne), fot. PAP/ Darek Delmanowicz

Rzecznik prasowy Prokuratury Krajowej prok. Przemysław Nowak poinformował, że na polecenie prokuratora funkcjonariusze Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości zatrzymali 9 osób w śledztwie dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej. Śledczy przeszukali lokale, w których gromadzono i rozprowadzano nielegalne produkty lecznicze.

Prokurator pomorskiego pionu PZ Prokuratury Krajowej przedstawił zatrzymanym zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym Andrzejowi M. kierowania tą grupą. Kolejne zarzuty dotyczą m.in. obrotu produktami leczniczymi bez wymaganego zezwolenia, w tym produktami sfałszowanymi oraz prania pieniędzy.

"Na wniosek prokuratora sąd wobec trzech podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji połączonego z zakazem kontaktowania się z pozostałymi podejrzanymi, poręczeń majątkowych oraz zakazu opuszczania kraju" - przekazał rzecznik PK.

Śledztwo dotyczy działającego od stycznia 2015 roku gangu, który oferował i sprzedawał za pośrednictwem dwóch sklepów internetowych, bez wymaganych zezwoleń, produktów leczniczych, które nie zostały dopuszczone do obrotu na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Wśród produktów były również leki podrobione. "Członkowie grupy podejmowali również działania zmierzające do udaremnienia lub znacznego utrudnienia stwierdzenia przestępnego pochodzenia środków płatniczych uzyskanych z popełnianych przestępstw" - wyjaśnił prok. Nowak.

Podejrzanym grozi do 10 lat pozbawienia wolności. (PAP)

autorka: Marta Stańczyk

nl/

Zobacz także

  • Minister spraw wewnętrznych i administracji Tomasz Siemoniak i prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. Fot. PAP/Piotr Nowak

    Jaki procent podejrzanych o popełnienie przestępstwa to obcokrajowcy? Szef MSWiA podaje dane

  • Tankowiec Eagle S i jednostka fińskich służb Fot. raja.fi

    Brak śladów aparatury szpiegowskiej. Fińska policja ws. uszkodzenia podmorskich kabli

  • Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Łukasz Gągulski

    Śmiertelne potrącenie 14-latka w Warszawie. Policja poszukuje kierowcy, który uciekł

  • Policja (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Łukasz Gągulski

    Policjanci popłynęli rowerem wodnym na pomoc załodze wywróconej żaglówki

Serwisy ogólnodostępne PAP