Kajakarze Stepun i Korsak awansowali do półfinału K2 500 m

2024-08-06 12:10 aktualizacja: 2024-08-06, 12:30
Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Polscy kajakarze Jakub Stepun i Przemysław Korsak w biegu eliminacyjnym w konkurencji dwójek na 500 m mężczyzn., 6 bm. (js) PAP/Adam Warżawa
Kajakarze Jakub Stepun i Przemysław Korsak zwyciężyli w biegu eliminacyjnym igrzysk olimpijskich w konkurencji dwójek na 500 m i bezpośrednio awansowali do półfinału. Polacy pokonali o 0,01 sek. Hiszpanów, na trzecim miejscu finiszowali Kanadyjczycy.

Podopieczni Ryszarda Hoppego bardzo dobrze taktycznie rozegrali przedbieg, z którego tylko dwie najlepsze osady bezpośrednio kwalifikowały się do półfinału. Polacy w połowie dystansu byli dopiero na czwartej pozycji, ale popisali się imponującym finiszem i na metę wpłynęli niemal równo z Hiszpanami. O pierwszym miejscu zadecydował fotofinisz - biało-czerwoni wygrali o zaledwie 0,01 sek.

Stepun i Korsak debiutują na igrzyskach; bilety do Paryża wywalczyli dopiero w maju podczas kontynentalnych regat kwalifikacyjnych, które odbyły się w węgierskim Szegedzie.(PAP)