O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Kolejny przypadek cukierka ze szpilką. Policja i prokuratura ustalają sprawcę

Prokuratura w Pyrzycach nadzoruje dochodzenie w sprawie, jak określiła w komunikacie, „karygodnego psikusa”. Ktoś umieścił metalową szpilkę w cukierku przekazanym dzieciom. To pierwsze takie zgłoszenie w woj. zachodniopomorskim po tegorocznych zabawach halloweenowych.

Cukierki, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/MTI/Marton Monus
Cukierki, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/MTI/Marton Monus

O dochodzeniu w sprawie narażenia czterech małoletnich dziewczynek na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź spowodowania ciężkiego uszczerbku na ich zdrowiu poprzez uprzednie umieszczenie w jednym z przekazanych im cukierków metalowej szpilki – poinformowała szczecińska prokuratura okręgowa. Do zdarzenia doszło 31 października w Pyrzycach. Śledztwo prowadzi tamtejsza policja pod nadzorem prokuratora rejonowego.

„O szczegółach na razie nie możemy mówić” – przekazał w czwartek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Łukasz Błogowski.

Więcej

fot. PAP/EPA/MTI/Marton Monus

Igły, szpilki i ostrza w cukierkach. Policja otrzymała kolejne zgłoszenia. "Mogły to być skoordynowane działania"

W Pyrzycach 31 października 2024 r. trzy dziewczynki w wieku 10 lat i jedna pięciolatka chodziły po domach, by zbierać słodycze. Robiły to pod nadzorem opiekunów i odwiedziły liczne domy. Wieczorem, kiedy wspólnie sprawdzały, ile i jakich słodkości zgromadziły, w jednym z cukierków znalazły metalową szpilkę.

Matka dziewczynki zaalarmowała policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli cukierek ze szpilką w celu przeprowadzenia badań daktyloskopijnych i biologicznych. Śledczy ustalają, kto jest sprawcą – jak to napisano w komunikacie prokuratury – „karygodnego psikusa”.

„Bardzo mało prawdopodobne, że było to działanie niezamierzone” – stwierdził prok. Błogowski.

Za tego rodzaju czyn zabroniony grozi kara pobawienia wolności do trzech lat.

Zgłoszenia o niebezpiecznych przedmiotach w halloweenowych słodyczach otrzymali w ostatnich dniach policjanci m.in. z woj. pomorskiego, lubuskiego, śląskiego. W Wielkopolsce było pięć takich przypadków, cztery w Gnieźnie i w okolicy. W Bogatyni na Dolnym Śląsku 11-letni chłopiec otrzymał galaretki z wciśniętymi w nie igłami krawieckimi.

Umieszczanie niebezpiecznych przedmiotów w cukierkach to według ustaleń policji prawdopodobnie skoordynowana akcja zainicjowana w internecie. Funkcjonariusze apelują do rodziców i opiekunów, by dokładnie sprawdzali słodycze zebrane przez dzieci w halloween. (PAP)

tma/ joz/ sma/

Zobacz także

  • Pączki. Fot. PAP/Rafał Guz

    W piekarni czy w markecie - gdzie lepiej kupić pączki?

  • Fix Dessert Chocolatier produkowana jest w ograniczonej dziennej ilości. Fot. PAP/EPA/	ALI HAIDER (zdjęcie ilustracyjne)

    „To nie jest po prostu batonik czekoladowy". Jak ciążowa zachcianka stała się globalnym fenomenem?

  • Czekolada. Fot. PAP/Lech Muszyński

    Polska na szczycie. Chodzi o produkcję czekolady

  • Słodycze (zdjęcie ilustracyjne). Fot. PAP/Darek Delmanowicz

    To prosta droga do otyłości i chorób. Ekspert radzi, jak ograniczyć cukier w naszej diecie

Serwisy ogólnodostępne PAP