O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

MSWiA: dotychczasowe dymisje w związku z sytuacją na Odrze być może nie są ostatnie

Premier Mateusz Morawiecki wyciągnął wnioski personalne w związku z sytuacją na Odrze, ale tak jak zapowiedział, być może nie są to ostatnie dymisje - zaznaczył w środę wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik.

Śnięte ryby w Odrze, Fot. PAP/DPA/Patrick Pleul
Śnięte ryby w Odrze, Fot. PAP/DPA/Patrick Pleul

Wąsik w TV Republika był pytany o decyzję premiera, który w związku z sytuacją na Odrze zdymisjonował szefa Wód Polskich Przemysława Dacę i Głównego Inspektora Ochrony Środowiska Michała Mistrzaka.

Więcej

Akcja usuwania martwych ryb, Fot. PAP/Marcin Bielecki

Radosław Fogiel: zawiodła koordynacja i komunikacja. Niewykluczone dymisje

Jak zaznaczył wiceszef MSWiA, premier Morawiecki mówił o tym, że dowiedział się o sprawie za późno, dlatego były dymisje. "Będzie czas na to, żeby to jeszcze podsumować i przeanalizować bardzo dokładnie, ale rzeczywiście pewne instytucje państwa powinny zadziałać szybciej" - powiedział.

"Premier wyciągnął wnioski personalne, ale, tak jak zapowiedział, być może nie są to ostatnie dymisje" - podkreślił Wąsik.

Od końca lipca obserwowany był pomór ryb w Odrze na odcinku od Oławy w dół biegu rzeki. 12 sierpnia został wprowadzony zakaz wstępu do wód Odry w województwach zachodniopomorskim, lubuskim i dolnośląskim. Trwa oczyszczanie rzeki z martwych ryb, co jest konieczne, by nie pogłębiły się skutki tej katastrofy ekologicznej.(PAP)

Autorka: Agnieszka Ziemska

kw/

Zobacz także

  • Śnięte ryby, zdjęcie ilustracyjne, fot. PAP/EPA/Jarek Praszkiewicz

    Śnięte ryby w Odrze. Czeska policja analizuje próbki wody

  • Odławianie śniętych ryb z Odry we wsi Chałupki Fot. PAP/Zbigniew Meissner

    Śnięcie ryb w Odrze. Czesi podają przyczynę

  • Śnięte ryby w Odrze. Fot. PAP/Lech Muszyński

    Czeskie badania nie wskazują, by doszło do chemicznego czy biologicznego zatrucia ryb w Odrze

  • Odławianie śniętych ryb w Odrze Fot. PAP/Zbigniew Meissner
    Specjalnie dla PAP

    Czeski Związek Wędkarzy: do Odry, w Ostrawie, mogła dostać się nieznana substancja

Serwisy ogólnodostępne PAP