O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Wielka Brytania. Nastolatek z Polski śmiertelnie dźgnięty nożem przez 14-latka

Pochodzący z Polski 14-letni chłopiec został śmiertelnie dźgnięty nożem w Gateshead w północno-wschodniej Anglii - przekazała w środę tamtejsza policja. Podejrzanym o zabójstwo jest inny 14-latek, a pomagać mu miała 13-latka.

Fot. OLIVIER HOSLET PAP/EPA (zdjęcie ilustarcyjne)
Fot. OLIVIER HOSLET PAP/EPA (zdjęcie ilustarcyjne)

Do zdarzenia doszło w poniedziałek w parku Whitehills na przedmieściach Gateshead. Krótko po godz. 20 policja znalazła chłopca z obrażeniami wskazującymi na dźgnięcie ostrym przedmiotem. Chłopiec został przewieziony do szpitala, ale w nocy z poniedziałku na wtorek zmarł.

W środę policja poinformowała, że w związku z zabójstwem zatrzymano innego 14-latka oraz pomagającą mu 13-latkę i obydwoje pozostają w areszcie.

Lokalne media podają, że rodzina zabitego chłopca - która jak przekazała policja, jest całkowicie zdruzgotana - przyjechała do Anglii kilka lat temu. Chłopiec grał w lokalnym klubie piłkarskim Gateshead Cleveland Hall Community Football Club, który uruchomił zbiórkę pieniędzy dla jego rodziny i zebrał już w ten sposób prawie 13 tys. funtów. (PAP)

mj/

Zobacz także

  • Lotnisko Heathrow Fot. PAP/EPA/TOLGA AKMEN

    Ile będą trwały zakłócenia na lotnisku Heathrow? Ekspert ds. lotnictwa ocenia

  • Keir Starmer. Fot. PAP/EPA/NEIL HALL

    Starmer: plan zawieszenia broni i gwarancji dla Ukrainy nabiera kształtów

  • Minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Fot. PAP/Daniel Gnap

    Sikorski w Londynie: stosunki polsko-brytyjskie kwitną

  • Luke Pollard. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Brytyjscy żołnierze ze wschodniej flanki NATO trafią na Ukrainę? Komentarz wiceministra obrony

Serwisy ogólnodostępne PAP