Jakie są przyczyny wycofania z Polski? Na razie nie ma oficjalnego stanowiska w tej sprawie.
Decyzja może jednak zaskakiwać. Tym bardziej, że pod koniec grudnia Shopee informował o swoich planach biznesowych w naszym kraju.
"W 2023 roku planujemy dużą promocję markowych produktów w 'Strefie Marek Shopee', w której będzie można znaleźć znane firmy. Chcemy z tymi producentami rozszerzyć współpracę. Planujemy stworzyć część strony dla konsumentów, którzy oczekują produktów bezpośrednio od dystrybutorów marek. Możliwe, że przeprowadzimy kampanie reklamowe z kilkoma brandami. 'Strefa Marek' to koncept bardzo rozwinięty na innych rynkach i wierzymy, że w Polsce również się sprawdzi. Mam nadzieję, że polscy konsumenci się do niego szybko przekonają, a w międzyczasie rynki wyjdą z tego 'trudniejszego czasu' i to pozwoli nam na dalszy wzrost" - mówił w wywiadzie dla PAP dyrektor business development Shopee Poland Michał Tykarski.
Polska strona platformy zakupowej Shopee została uruchomiona we wrześniu 2021 roku. Wiosną br. w stolicy ruszyło pierwsze biuro firmy w Polsce.
W Azji Południowo-Wschodniej i na Tajwanie Shopee posiada własną sieć magazynów i flotę dostawczą, ShopeeXpress.
Shopee to platforma zakupowa we Wschodniej Azji (Singapur, Tajlandia, Indonezja, Wietnam, Filipiny oraz Tajwan) oraz Brazylii. Shopee jest częścią Sea Ltd, globalnej firmy internetowej notowanej na giełdzie w Nowym Yorku. Sea prowadzi również działalność w zakresie cyfrowej rozrywki (Garena) oraz cyfrowych usług finansowych (SeaMoney).
Kamila Wronowska