O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

"Wiedźmin" powraca. Po raz ostatni w tytułową rolę wcielił się Henry Cavill

Platforma streamingowa Netflix wyjawiła dziś szczegóły dotyczące premiery trzeciego sezonu „Wiedźmina”. Oprócz publikacji zwiastunu, plakatu i pierwszych zdjęć z tej produkcji podano też datę premiery. Trzeci sezon będzie pokazywany w dwóch transzach - pierwsze pięć odcinków będzie można oglądać od 29 czerwca, a kolejne trzy trafią do katalogu Netfliksa 27 lipca.

Wiedźmin sezon 3, plakat. Fot. mat. prasowe Netflix
Wiedźmin sezon 3, plakat. Fot. mat. prasowe Netflix

W trzeciej serii „Wiedźmina” władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu połączą siły, by schwytać Ciri. Jak czytamy w informacji prasowej, „Geralt wywozi ją z Cintry, by chronić swoją na nowo zjednoczoną rodzinę przed tymi, którzy jej zagrażają. Yennefer, której powierzono szkolenie Ciri, prowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w dziewczynie. Okazuje się jednak, że trafiają w sam środek konfliktu pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. Muszą walczyć i postawić wszystko na jedną kartę lub ryzykować, że stracą siebie na zawsze”. 

Inspiracją dla nowych odcinków jest drugi tom sagi Andrzeja Sapkowskiego, czyli „Czas pogardy”. Wśród producentów wykonawczych ponownie znalazł się Tomek Bagiński z ramienia Platige Image. Zdjęcie do trzeciego sezonu kręcono w Longcross Film Studios pod Londynem, a także w wielu innych lokalizacjach w Anglii, Walii, Chorwacji, Słowenii, we Włoszech i Maroku. 

Trzeci sezon jest zarazem ostatnim, w którym w postać Geralta z Rivii wciela się Henry Cavill. W kolejnych odsłonach serialu zastąpi go Liam Hemsworth. (PAP Life)

kgr/
 

Zobacz także

  • Henry Cavill w "Wiedźminie", fot. PAP/Avalon

    Sapkowski o "Rozdrożu kruków": cykl wiedźmiński został zamknięty. Wybrałem inną drogę - młodość Geralta

  • Aktor Henry Cavill, brytyjska premiera 3 sezonu Wiedźmina, fot. fot. PAP/JW/Avalon

    4. sezon "Wiedźmina" bez Henry'ego Cavilla. Reżyser serii zdradza powody decyzji głównego aktora

  • Henry Cavill w "Wiedźminie", fot. PAP/Avalon

    Zarzucano mu, że jest zbyt urodziwy do tej roli. Henry Cavill powraca jako Geralt z Rivii w "Wiedźminie"

  • Premier: "Wiedźmin" przełamał na Zachodzie stereotypy kulturowe dotyczące Polaków. Fot. PAP/Jacek Turczyk

    Premier Morawiecki: "Wiedźmin" przełamał na Zachodzie stereotypy kulturowe dotyczące Polaków

Serwisy ogólnodostępne PAP