O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Sławomir Nowak z kolejnymi zarzutami korupcyjnymi. Chodzi o 315 tysięcy euro

W środę w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie podejrzanemu o korupcję Sławomirowi Nowakowi przedstawiono uzupełniony zarzut. Obejmuje on przyjęcie dodatkowych korzyści majątkowych w kwocie 315 tys. euro w zamian za wspieranie konkretnej spółki w postępowaniach o udzielenie i wykonanie zamówień publicznych dotyczących budowy i remontu dróg na Ukrainie.

Sławomir Nowak (C). Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik
Sławomir Nowak (C). Fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Wezwany na przesłuchanie Sławomir Nowak stawił się w środę, w towarzystwie swojej obrończyni, w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

"Dzisiaj prokurator ogłosił Sławomirowi N. zmieniony zarzut korupcyjny. Obejmuje on przyjęcie dodatkowych korzyści majątkowych w kwocie 315 tys. euro w zamian za wspieranie spółki w postępowaniach o udzielenie i wykonanie zamówień publicznych dotyczących budowy i remontu dróg na Ukrainie. Dotyczy okresu, kiedy Sławomir N. pełnił funkcję Szefa Państwowej Służby Dróg Samochodowych na Ukrainie" - przekazała w środę prok. Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Więcej

Zobacz galerię (8)
Były minister transportu Sławomir N. (P) po opuszczeniu Aresztu Śledczego na Białołęce w Warszawie. Fot. PAP/Tomasz Gzell

Prokuratura pokazuje dowody na Nowaka. Notatnik z buchalterią, ślady DNA, tajny komunikator i testament

Nowak nie przyznał się do zarzutu i odmówił składania wyjaśnień. 

W prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie śledztwie Nowak usłyszał dotychczas 17 zarzutów, w tym zarzut założenia zorganizowanej grupy przestępczej działającej w Warszawie, Gdańsku i na Ukrainie oraz kierowanie tą grupą, przyjęcia kilkumilionowych korzyści majątkowych oraz płatnej protekcji w związku z pełnieniem funkcji szefa Ukravtodoru, żądanie i przyjmowanie korzyści majątkowych w latach 2012-2013 w zamian za stanowiska w spółkach Skarbu Państwa, prania brudnych pieniędzy, płatnej protekcji w związku z pełnieniem funkcji Szefa Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej w rządzie Donalda Tuska. Nowak w areszcie przebywał od lipca 2020 r. do 12 kwietnia 2021 r. (PAP)

Autorka: Hanna Dobrowolska

mmi/

Zobacz także

  • Sławomir Nowak. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Ukraińskie służby przekazały Polsce dokumenty w sprawie Sławomira Nowaka

  • Sławomir Nowak fot. PAP/Leszek Szymański

    Sławomir Nowak i fałszywe zwolnienia lekarskie. Będzie nowy proces

  • Sławomir Nowak. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Część procesu Sławomira Nowaka może trafić na Ukrainę. Jest orzeczenie sądu

  • Sławomir Nowak. Fot. PAP/Leszek Szymański

    Głośna sprawa korupcyjna tzw. grupy Nowaka podzielona. Sąd wyłączył z niej polskie wątki

Serwisy ogólnodostępne PAP