O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Wotum nieufności wobec Zbigniewa Ziobry. Sejm odrzucił wniosek

Sejm odrzucił w czwartek wniosek o wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Wniosek o odwołanie Ziobry złożyli posłowie: KO, Lewicy, KP-PSL oraz Polski 2050.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Fot. PAP/Marcin Obara
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro Fot. PAP/Marcin Obara

Za wnioskiem głosowało 224 posłów, przeciw było 231, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Po głosowaniu ministrowie pogratulowali Ziobrze, otrzymał on też kwiaty.

Więcej

Spotkanie premiera z seniorami w Żelazowej Woli Fot. PAP/Paweł Supernak

Sejm uchwalił ustawę w sprawie czternastej emerytury

Podczas wcześniejszej debaty nad tym wnioskiem posłowie z ugrupowań opozycyjnych oceniali, że "Ziobro to największy szkodnik sądownictwa w ostatnich dekadach".

"Nie tylko jesteście opozycją totalną, ale przede wszystkim fatalną dla Polski, zgubną dla Polski, zakłamaną, zacietrzewioną i zaciekłą" - odpowiadał autorom wniosku Ziobro.

Zgodnie z konstytucją Sejm wyraża członkom Rady Ministrów wotum nieufności większością ustawowej liczby posłów (231), na wniosek zgłoszony przez co najmniej 69 posłów. (PAP)

autorzy: Karol Kostrzewa, Marcin Jabłoński

mar/
 

Zobacz także

  • Tomasz Trela Fot. PAP/Radek Pietruszka

    Trela: komisja śledcza ds. Pegasusa przygotowuje zawiadomienie do prokuratury ws. Ziobry

  • Członkowie komisji: przewodnicząca Magdalena Sroka, wiceprzewodniczący Tomasz Trela i Marcin Bosacki. Fot. PAP/Tomasz Gzell

    Ziobro został ponownie wezwany na przesłuchanie przed komisję do spraw Pegasusa. Podano datę

  • Magdalena Sroka. Fot. PAP/Tomasz Gzell

    Sroka: decyzja sądu nie oznacza, że nie dojdzie do przesłuchania Ziobry

  • Poseł PiS Zbigniew Ziobro. Fot. PAP/Przemysław Piątkowski

    Sąd nie uwzględnił wniosku o zastosowanie aresztu wobec Zbigniewa Ziobry

Serwisy ogólnodostępne PAP