O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Uzależnione od narkotyków szczury zjadają dowody w policyjnych magazynach w Teksasie

Szczury uzależnione od narkotyków niszczą dowody przetrzymywane od lat w magazynach teksaskiej policji i nawet deratyzatorzy nie radzą sobie z plagą - poinformowała agencja UPI.

Szczur (zdj. ilustracyjne). Fot. PAP/Piotr Augustyniak
Szczur (zdj. ilustracyjne). Fot. PAP/Piotr Augustyniak

Łącznie miasto Houston przechowuje 1,2 mln sztuk dowodów rzeczowych, w tym 400 tys. funtów (ok. 181 tys. kg) bardzo lubianej przez gryzonie marihuany - przekazała agencja, powołując się na burmistrza Johna Whitmire'a.

Burmistrz ogłosił na konferencji prasowej plan uporządkowania sytuacji, co oznacza również konieczność pozbycia się narkotyków, składowanych od ponad dekady. "Wciąż przetrzymujemy zbędne dowody, które nie wpłyną już na żadne wyroki" - oświadczył Whitmire.

Peter Stout szef miejskiego Centrum Kryminalistyki dodał, że szczury, szukając narkotyków, niszczą również inne dowody rzeczowe. Policja wezwała specjalistów od deratyzacji, ale nie byli w stanie wykurzyć gryzoni. "To szczurzy narkomani. Trudny orzech do zgryzienia" - powiedział Stout.

Policja uważa, że szczury zaburzyły przynajmniej jedną bieżącą sprawę, kiedy udało im się dostać do torby zawierającej grzyby halucynogenne.

Nie tylko Houston ma ten problem. Wiosną ub.r. na niszczenie dowodów skarżyła się też policja z Nowego Orleanu. "Szczury zżerają naszą marihuanę, wszystkie są na haju" - wyjaśniała nadinspektorka Anne Kirkpatrick w trakcie posiedzenia miejskiej komisji sprawiedliwości. (PAP)

os/ kar/ ał/

Zobacz także

  • Hodowla komórek macierzystych w laboratorium Fot. PAP/Maciej Kulczyński

    Jest szansa dla pacjentów. Komórki macierzyste pomogły szczurom po udarach

  • Naukowcy karmili młode dorosłe i starsze szczury pokarmem bogatym w tłuszcze nasycone przez trzy dni przed zabiegiem przypominającym zwiadowczą operację brzucha. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/PA/Dominic Lipinski

    Przed operacją lepiej nie jeść tłusto

  • Szczur, Fot. PAP/Himanshu Sharma/ABACA

    Szczury mają wyobraźnię. W eksperymencie wykorzystano systemem VR na głowach gryzoni

  • szcury z Nowego Jorku, fot. PAP/Abaca/	AA/ABACA

    Szczury nową "atrakcją turystyczną" Nowego Jorku

Serwisy ogólnodostępne PAP