Wspaniała walka Natalii Kaczmarek! Mamy medal! [ZDJĘCIA]

2024-08-09 20:07 aktualizacja: 2024-08-10, 08:50
Natalia Kaczmarek czasem 48,98 zdobyła brązowy medal igrzysk olimpijskich w Paryżu w biegu na 400 m. Wygrała Marileidy Paulino z Dominikany - 48,17. Srebro dla Salwy Eid Naser z Bahrajnu - 48,53. "Ten sezon mi udowodnił, że jestem zawodniczką kompletną" - powiedziała Kaczmarek.

Pierwszy raz w historii trzy zawodniczki w jednym biegu zeszły poniżej 49 sekund. Ponadto każda z ośmiu finalistek złamała barierę 50 s. Ostatnia Henriette Jaeger z Norwegii uzyskała czas 49,96.

26-letnia Kaczmarek zdobyła swój trzeci medal olimpijski. Trzy lata temu w Tokio wywalczyła złoto w sztafecie mieszanej oraz srebro w sztafecie 4x400 m. Jest drugą polską lekkoatletką, która zdobyła olimpijski medal w biegu na 400 metrów. W 1976 roku w Montrealu na tym dystansie triumfowała Irena Szewińska.

"Ten sezon mi udowodnił, że jestem zawodniczką kompletną. Jeszcze chyba do mnie nie dotarło, co zrobiłam i osiągnęłam" - mówiła Kaczmarek.

Podkreśliła, że od początku do końca zrealizowała założoną taktykę.

"Mój trener Marek Rożej zawsze wszystko układa tak, żeby moja forma była jak najwyższa. Nigdy nie zrobiłby nic przeciwko mnie. Czasami się kłócimy, ale są to takie drobne sprzeczki" - powiedziała brązowa medalistka olimpijska.