Gradu medali nie będzie. Polacy poza finałem pchnięcia kulą

2024-08-02 21:23 aktualizacja: 2024-08-03, 20:34
Konrad Bukowiecki i Michał Haratyk Fot. PAP/Adam Warżawa
Polscy kulomioci nie awansowali do finału pchnięcia kulą podczas igrzysk olimpijskich w Paryżu. Michał Haratyk wynikiem 19,94  m zajął 19. miejsce, a Konrad Bukowiecki uzyskał 18,83 i był 28. Odpadła także Daria Zabawska w eliminacjach rzutu dyskiem.

Do finału pchnięcia kulą mężczyzn dostało się 12 najlepszych zawodników. Awans dawał wynik 20,81. Czwarte miejsce w eliminacjach zajął rekordzista świata Ryan Crouser (21,49), który jest dwukrotnym mistrzem olimpijskim. Najlepszy w eliminacjach okazał się Włoch Leonardo Fabbri uzyskał 21,76.

W eliminacjach rzutu dyskiem odpadła także Daria Zabawska. Polska lekkoatletka uzyskała 60,86 m i uplasowała się na 20. pozycji. Najlepsza była Amerykanka Valarie Allman - 69,59. Do finału awansowało 12 zawodniczek.

Zabawskiej do awansu zabrakło niespełna dwóch metrów, gdyż 12. Niemka Marike Steinacker rzuciła dyskiem 62,63. Finał odbędzie się w poniedziałek wieczorem. (PAP)