Stroje będące swoistym hołdem dla dziedzictwa francuskiej mody, nawiązują do igrzysk, które odbyły się w Paryżu w 1924 roku. Odzwierciedlają one charakterystyczną estetykę lat 20., naznaczoną narodzinami odzieży sportowej, afirmacją feminizmu i debiutem stylu uniseks. Zestaw dedykowany wolontariuszom składa się z koszulki polo, luźnych spodni i tradycyjnej czapki gawroszki, której nazwa pochodzi od Gavroche’a, ulicznika znanego z „Nędzników” Wiktora Hugo.
Wszystkie elementy garderoby wykonano z materiałów pozyskanych z recyklingu. Spodnie zostały wyprodukowane przez La Fabrique NOMADE, organizację non-profit, z którą koncern LVMH współpracuje od 2019 roku. Wspiera ona integrację zawodową rzemieślników będących uchodźcami we Francji, pomagając im wykorzystać zdobyte w ojczystych krajach umiejętności i przystosować się do potrzeb rynku francuskiego.
Tace na medale stworzyli zaś doświadczeni fachowcy marki Louis Vuitton w warsztacie Beaulieu-sur-Layon w regionie Maine-et-Loire, specjalizującym się w produkcji wyrobów skórzanych. Po zewnętrznej stronie tace pokryte są kultowym płótnem Damier, które legendarny dom mody wprowadził w 1889 roku. Wnętrze wyłożone jest natomiast matową czarną skórą. Tace zaprojektowano i wykonano tak, aby były jak najlżejsze. Mogą one pomieścić od dwóch do sześciu medali.
Medale, którymi uhonorowani zostaną zwycięzcy nadchodzących igrzysk, stworzone zostały przez renomowaną markę jubilerską Maison Chaumet, a stroje francuskich sportowców zaprojektował wiodący producent odzieży męskiej i wyrobów skórzanych Berluti. Letnie Igrzyska Olimpijskie w Paryżu wystartują 26 lipca i potrwają do 11 sierpnia. (PAP Life)
ep/