O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

Marszałek Sejmu zapowiedział audyt. Rzecznik PiS: ochrona prezesa Kaczyńskiego nie wchodzi na teren Sejmu z bronią. To kłamstwo

Ochrona prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego nie wchodzi na teren Sejmu z bronią. To kłamstwo i wprowadzanie opinii publicznej w błąd. Osoby towarzyszące prezesowi Kaczyńskiemu podlegają kontroli pirotechnicznej - powiedział PAP rzecznik PiS Rafał Bochenek.

Jarosław Kaczyński, fot. PAP/Leszek Szymański
Jarosław Kaczyński, fot. PAP/Leszek Szymański

Bochenek w rozmowie z PAP odniósł się do informacji medialnych dotyczących ochrony prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. "Wszystko odbywa się zgodnie z zasadami obowiązującymi na terenie Sejmu oraz ustaleniami ze Strażą Marszałkowską" - powiedział polityk PiS.

"Ochrona pana prezesa Jarosława Kaczyńskiego nie wchodzi na teren Sejmu z bronią. To kłamstwo i wprowadzanie opinii publicznej w błąd. Co więcej, osoby towarzyszące panu premierowi Kaczyńskiemu podlegają kontroli pirotechnicznej, bezpieczeństwa, tak jak każda osoba przekraczająca próg budynków sejmowych" - podkreślił rzecznik.

"Takie nieprawdziwe wypowiedzi, insynuacje, odbieram jako kolejny atak na lidera naszej partii w ramach realizowanej polityki zemsty i agresji wobec konkurentów politycznych. Czemu to ma służyć? Do czego to ma doprowadzić?" - dodał Bochenek.

Więcej

Piotr Müller, Fot. PAP/Marian Zubrzycki

Piotr Müller: jeśli Jarosław Kaczyński odejdzie z funkcji prezesa PiS, to grozi nam rozpad. Niech będzie nim jak najdłużej

O ochronie prezesa PiS mówił marszałek Sejmu Szymon Hołownia. "Wnoszenie broni na teren Sejmu przez firmy prywatne uważam za coś, co nie mieści się w standardach, które powinny panować w tym budynku" - mówił. "Uważam, że Straż Marszałkowska i Służba Ochrony Państwa w przypadku osób, którym ta ochrona przysługuje, są absolutnie kompetentnymi i wystarczającymi jednostkami, żeby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim nam na terenie Sejmu" - powiedział. Zapowiedział też audyt w tej sprawie. (PAP)

Autor: Grzegorz Bruszewski

kgr/

Zobacz także

  • Panorama stolicy. Fot. PAP/Paweł Supernak

    Przez Warszawę przejdzie marsz z okazji 1000-lecia Królestwa Polskiego oraz 500 lat od Hołdu Pruskiego

  • Antoni Macierewicz, Jarosław Kaczyński. Fot. PAP

    Kaczyński i Macierewicz starli się ze swoimi oponentami przed pomnikiem Ofiar Katastrofy Smoleńskiej [WIDEO]

  • Prezes PiS Jarosław Kaczyński na wystąpieniu podczas Apelu Pamięci przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie. Fot. PAP/	Radek Pietruszka

    Jarosław Kaczyński: walka o prawdę w sprawie Smoleńska, to jest część walki o suwerenność Polski [WIDEO]

  • Jarosław Kaczyński. Fot. PAP/Paweł Supernak

    Kaczyński o sprawie koncesji TV Republika i wPolsce24: to likwidowanie demokracji

Serwisy ogólnodostępne PAP