O PAP.pl

PAP.pl to portal PAP - największej agencji informacyjnej w Polsce, która zbiera, opracowuje i przekazuje obiektywne i wszechstronne informacje z kraju i zagranicy. W portalu użytkownik może przeczytać wybór najważniejszych depesz, wzbogaconych o zdjęcia i wideo.

12-latek został magistrem fizyki kwantowej. Chce sprawić, by ludzie byli nieśmiertelni

Dwunastoletni Laurent Simons z Ostendy w północnej Belgii uzyskał tytuł magistra fizyki kwantowej - informuje w sobotę dziennik „Het Laatste Nieuws”. Ukończenie studiów magisterskich zajęło uzdolnionemu chłopcu zaledwie pół roku. Jak mówi, jego marzeniem jest, by uczynić ludzi nieśmiertelnymi.

Laurent Simons. Fot. PAP/EPA/ROBIN VAN LONKHUIJSEN
Laurent Simons. Fot. PAP/EPA/ROBIN VAN LONKHUIJSEN

W lipcu 2021 roku media na całym świecie informowały o uzdolnionym jedenastolatku, który w ciągu roku ukończył z wyróżnieniem trzyletnie studia licencjackie z fizyki na uniwersytecie w Antwerpii, a dyplom szkoły średniej uzyskał w wieku ośmiu lat.

„Cudowne dziecko” - entuzjazmował się holenderski dziennik „De Telegraaf”, „niezwykle uzdolniony jedenastolatek” - pisał portal „Psych New Daily”, a amerykański „Newsweek” donosił o „genialnym chłopcu, który chce uczynić ludzi nieśmiertelnymi”.

„Nie czuję się kimś specjalnym, każdy z nas jest przecież na swój sposób inny” – powiedział dziennikowi „Het Laateste Nieuws” świeżo upieczony magister.

Jego marzeniem jest doprowadzenie do tego, aby ludzie byli nieśmiertelni. „Drogą do tego będzie zastąpienie niektórych części ciała urządzeniami mechanicznymi” – twierdzi dwunastolatek, który chce pracować z najlepszymi profesorami na świecie.

Andrzej Pawluszek (PAP)

kgr/

Zobacz także

  • Dzieci na placu zabaw. Fot. PAP/Jakub Kaczmarczyk

    Doświadczenia z dzieciństwa kształtują istotę białą mózgu

  • Sztuczna inteligencja. Fot. Pixabay

    Sztuczna inteligencja oblicza biologiczny wiek serca

  • Rekin. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. PAP/Maciej Kulczyński

    Zaskakująca taktyka drapieżnych ryb. Polują zasłaniając się rekinem

  • Dla 3/4 Polaków podkreślanie mocnych stron Polski w kraju i za granicą to przejaw patriotyzmu. Premiera interaktywnej wystawy z polskimi innowacjami w Brukseli

Serwisy ogólnodostępne PAP